środa, 4 września 2013

Tatry Polskie. Przewodnik - Józef Nyka

Tytuł:
Autor:
Wydawnictwo:     
Rok wydania:
Ilość stron:
Kategoria:
Tatry Polskie. Przewodnik.
Józef Nyka
TRAWERS
2011 - wyd. XVII (najnowsze wydanie - 2013)
316
przewodnik turystyczny

Opis:
Przewodniki Józefa Nyki to prawdziwa klasyka wśród tego typu literatury. Ta część poświęcona jest Tatrom Polskim oraz ich otulinie. Zawiera niezbędne informacje nie tylko o tatrzańskich szlakach, ale również o najbliższej okolicy Tatr, o Zakopanem jak i o samych możliwościach dojazdu w Tatry. Warto choćby z tego względu zaopatrzyć się w aktualnie wydrukowany egzemplarz, zawierający "świeże" informacje komunikacyjne. Autor prezentuje również najważniejsze informacje historyczne oraz krótki poradnik na temat podstawowego ekwipunku turystycznego, poruszania się po znakowanych szlakach, o niebezpieczeństwach, na jakie można się natknąć typu burza, lawiny czy niedźwiedzie. Udziela również kilku porad czy propozycji noclegowych. 
Główna część przewodnika jest opisana bardzo poręcznie - wycieczki posegregowane są według tatrzańskich dolin. Opisy poszczególnych wycieczek są bardzo przejrzyste i wspomagane notkami historycznymi, mapkami i innymi ciekawostkami w zależności od tego, co na danym szlaku można spotkać.
Dla turystów chcących nieco zboczyć ze szlaku w iście wysokotatrzańskim terenie przedstawiono również kilkanaście propozycji wycieczek z przewodnikiem oraz rządzące tego typu turystyką zasady.
Ciekawym dodatkiem przewodnika jest część pt. Tatry w 140 hasłach, w którym autor opisuje w paru słowach wybrane obiekty w polskiej części Tatr. Warto dodać, że ten słowniczek umieszczony jest w takiej samej formie również w tomie Tatry Słowackie.
Przewodnik szczególnie polecany dla początkujących turystów, którzy wybierają się w Tatry pierwszy raz. Lepszego nie znajdziecie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz