poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Brandysówka

Brandysówka


Brandysówka


Brandysówka znajduje się w Dolinie Będkowskiej, w podkrakowskich skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, nad potokiem Będkówka. Jest to gospodarstwo agroturystyczne, dysponujące miejscami noclegowymi, a także znajdującym się nieopodal polem namiotowym. Brandysówka przyciąga spacerowiczów, oraz wspinaczy - ze względu na bliskość dość popularnych skał, takich jak Sokolica, czy też Dupa Słonia. Jest tam możliwość zamówienia posiłku, rozpalenia własnego ogniska, czy tam grilla, a dla większych grup zorganizowania imprezy. Dla gości, którzy nocują w Brandysówce do dyspozycji jest kuchnia turystyczna, lodówka, mała kuchenka, czajnik elektryczny i oczywiście łazienka z prysznicem. Po wcześniejszym zamówieniu na miejscu można też urządzić Paintball. Atrakcji nie brakuje, dzięki szerokiej ofercie Brandysówki chyba każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie :)
Dla gości schroniska możliwy jest parking przy budynku, lub na polu namiotowym.
I drobna, aczkolwiek ważna uwaga - przy Brandysówce zasięg ma tylko sieć Orange :)

Kontakt:
tel. +48 12 285 26 57 lub 506 04 94 64 (rezerwacje noclegów), 513 347 111 (organizowanie imprez)
e-mail: brandysowka@gmail.com
Strona domowa Brandysówki


Coś z historii...
Brandysówkę od dawna upodobali sobie wspinacze. Zaczęło się od lat 20. XX wieku, kiedy to w budynku gospodarzyło małżeństwo Brandysów. Przyjaźnie nastawieni, często udzielali wspinaczom schronienia. I tak, przez lata Brandysówka coraz bardziej zdobywała popularność, aż do dziś. Ściana Sokolicy do dziś przyciąga zwolenników wspinaczki, a przy okazji zaciszne miejsce stało się chętnym celem do wypadów "za miasto". Jednak w Brandysówce nadal panuje rodzinny klimat :)


Sieć szlaków:

- szlak żółty, prowadzący z Paczółtowic,
- szlak niebieski, prowadzący dnem Doliny Będkowskiej (od Rudawy po Ojców).Parę zdjęć:


Brandysówka
Budynek gospodarczy BrandysówkiBrandysówka
Kolekcja starego sprzętu wspinaczkowego :)


Brandysówka
Budynek, udostępniony dla turystów z pokojami noclegowymi


Brandysówka
Bufet + zadaszona altana.Sokolica
Sokolica widoczna z okolic BrandysówkiBrandysówka z Sokolicy
Brandysówka z SokolicyHemli:
Noclegi w Brandysówce wspominam bardzo dobrze. Przyjemne miejsce, pięknie położone nieopodal potężnej ściany Sokolicy, Gospodarze je prowadzące są bardzo życzliwi, dzięki temu to miejsce ma klimat. Bardzo fajnie, że jeżeli chcemy spędzić noc w Dolinie Kobylańskiej, mamy do wyboru albo nocleg w samj Brandysówce, albo na polu namiotowym zaraz obok. Poza tym, dla gości udostępniona jest wiata, gdzie można rozpalić ognisko, poza tym można nawet pograć w ping-ponga, czy tam batmintona... Fajne miejsce zarówno dla zorganizowanej grupy, jak i dla rodziny. Schronisko przyciąga również wspinaczy z racji bliskości wielu skałek, m.in. wyżej wspomnianej już Sokolicy, czy też słynnej Dupy Słonia. Planując tam spędzenie weekendu trzeba się jednak liczyć z tym, że w piękne, letnie dni przy Brandysówce bywa bardzo tłoczno. Wszystko za sprawą tego, że bardzo blisko znajduje się Kraków, a poza tym... Jest tam w końcu tak sympatycznie :) Oczywiście, polecam.


Wojtuś:

Zacznę od tego, że Brandysówka jest doskonałą bazą noclegową dla wspinaczy goszczących na ściankach w Dolinie Będkowskiej czy Kobylańskiej. Cennik, zasoby oraz inne niezbędne informacje dostępne na stronie internetowej ośrodka są doskonałym odwzorowaniem tego, co zastajemy na miejscu. Dla mnie Brandysówka spełniała do tej pory miejsce spotkań integracyjnych dla kilkunastoosobowej grupy osób. Po pierwszym razie postanowiliśmy imprezę powtórzyć w tym samym miejscu, co świadczy, że się wszystkim spodobało. I nie bez powodu - wystarcz, żeby pogoda dopisała, to Brandysówka spełni oczekiwania każdego, kto chce spędzić dzień czy weekend w uroczym miejscu z dostępem do dóbr grillowo-barowych oraz z nutką skałkowego smaku. A wszystko nieopodal dużego miasta, a na łonie natury:-) Miejsce jest świetne!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz