wtorek, 17 września 2013

Gorczański Park Narodowy - mapa Compass
Tytuł:
Wydawnictwo:     
Rok wydania:
Kategoria:
Gorczański Park Narodowy. Mapa turystyczna.
Compass
2012 (wyd. III)
mapy turystyczne


Opis:

Mapa Gorczański Park Narodowy obejmuje konkretny teren pasma Gorców - Gorczański Park Narodowy wraz z otuliną. Jest to mapa o wymiarach: 68 cm x 49 cm. Wykonana jest w skali 1:25 000 - jest to więc mapa szczegółowa. Na mapie wyraźnie zaznaczone są granice Gorczańskiego Parku Narodowego.
Oprócz szlaków turystycznych PTTK zaznaczone są również szlaki rowerowe, dydaktyczne, konne czy też trasy narciarskie.
Szlaki posiadają bardzo wyraźne oznaczenia ich długości, czasu przejścia oraz przewyższenia. Szczególnie to ostatnie jest dla beskidzkich map Compassu charakterystyczne i raczej nie spotykane w innych wydawnictwach.
Na mapie zaznaczone są też rzeczy istotne z punktu widzenia parku narodowego - np. w jakich częściach Parku znajduje się jaki starodrzew (bukowy, świerkowy, jodłowy). Poza tym, zaznaczone są wychodnie skalne, punkty widokowe oraz kapliczki.
Na odwrocie mapy znajduje się wiele cennych informacji na temat Gorców oraz Gorczańskiego Parku Narodowego. Informator (pełniący funkcję małego przewodnika) zaopatrzony jest w zdjęcia i podzielony na części: Przyroda w Gorcach, Oferta edukacyjna GPN, Turystyka i edukacja w GPN, Gorczański Park Narodowy, Informator teleadresowy, Gdzie się wybrać - co warto zobaczyć i zwiedzić, propozycje wycieczek


Funkcjonalność mapy:
Mapa należy do ciekawostek - traktuje teren Gorczańskiego Parku Narodowego bardzo szczegółowo, skupiając się głównie na przyrodzie i atrakcjach tego rejonu. Na odwrocie mapy znajduje się wiele praktycznych informacji i również wiele ciekawostek, co pozwala w trakcie wycieczki na bieżąco czytać o odwiedzanych przez nas miejscach. Z racji dużej skali mapa jest bardzo przejrzysta. Idealnym dopełnieniem do niej jest mapa Compassu Gorce.
Hemli:
Mapa Gorczański Park Narodowy Compassu jest ciekawą pozycją, którą każdy miłośnik Gorców powinien mieć. Jest mniejsza niż inne mapy obejmujące całe Gorce jednocześnie zachowując dużą skalę, co sprawia, że wygodnie jej się używa.

2 komentarze: