piątek, 6 września 2013

127 Godzin - Aron Ralston 
Tytuł:
Autor:
Wydawnictwo:     
Rok wydania:
Ilość stron:
Kategoria:
127 Godzin
Aron Ralston
Świat Książki
2011
349
Reportaż

Opis:

Podczas wędrówki przez rzadko uczęszczane Kaniony Utah dwudziestoośmioletni wspinacz i amator aktywnego wypoczynku podziwia dzikie piękno otaczającej go przyrody. Do czasu, kiedy w głębokim szczelinowym kanionie runął na niego niemal czterystukilogramowy głaz i przygwoździł mu prawą dłoń do skalnej ściany wąwozu.
Przez sześć dni - straciwszy nadzieję na ratunek - nagrywał kamerą wideo pożegnania kierowane do rodziny i przyjaciół. Nagle w przypływie olśnienia zrozumiał, że jest jeden - choć desperacki - sposób uwolnienia...

Główny wątek opowieści autora przeplatany jest jego górskim życiorysem z wieloma fascynującymi i niebezpiecznymi zdarzeniami. Książka zawiera szczegółową mapkę z rejonu wypadku oraz faktyczne zdjęcia wykonane przez autora w dniach uwięzienia (częściowo drastyczne).

Historia Arona Ralstona została zekranizowana, choć ekranizacja jest zdecydowanie mniej zajmująca.2 komentarze:

  1. Książki nie czytałam, ale miałam okazję zobaczyć film. Wielkiego szału nie robi, ale jest znośny i jak najbardziej do obejrzenia :) Po książkę może kiedyś sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Film jest taki "pokazowy". Książka przedstawia biografię autora - niecodzienną, jak na stosunkowo młody wiek - i bardziej realnie ukazuje samą akcję w kanionie. Nie jest to jakaś wyjątkowa pozycja, ale nie jest też zła:-)

      Usuń