czwartek, 5 września 2013

Polskie i Słowackie Tatry Wysokie. Mapa Wyd. WiTTytuł:
Wydawnictwo:     
Rok wydania:
Kategoria:
Tatry Wysokie, Tatry Zachodnie, mapa turystyczna
WiT
2012 (I wydanie)
mapy turystyczne

Opis:
Jest to dwuczęściowa mapa wydana w odpowiedniej do przeliczania skali 1:25000 - dwie osobne książeczki. Każda książeczka zawiera tytułowy obszar, Tatr Wysokich oraz Tatr Zachodnich, podzielony na dwa obszary. Łącznie są to 4 mapy w rozmiarach 84 cm x 65 cm. Mapy charakteryzuje wysoka dokładność ukształtowania terenu, co jest jej główną zaletą.

Funkcjonalność mapy:
Ukształtowanie terenu na bardzo wysokim poziomie, wyróżnia tę mapę z konkurencyjnych. Skalne urwiska są tam, gdzie są, a nie wszędzie wzdłuż grani.
Rozmiar po rozłożeniu jest przystępny nawet przy użyciu w terenie. Mapa jest bardzo czytelna, zastosowano jasny kolor terenu skalistego, przez co "nie gryzie" się on z napisami.
Dość bogate nazewnictwo, prawidłowe jego zamieszczenie oraz dokładny przebieg szlaków. Zastosowano mało przydatny podział szlaków na łatwe, trudne i bardzo trudne (długa kreska, krótka kreska, kropka).
Ważnym dodatkowym elementem jest odrobinę powiększony zasięg mapy ukazujący zachodni kraniec Tatr oraz całkowity przebieg drogi jezdnej okalającej Tatry, o co ciężko było u konkurencyjnych map.
W danych wysokościowych można się dopatrzeć błędów, choć warto wspomnieć, że oparte są one głównie o nowsze pomiary.
Mapy, poza częścią topograficzną, zawierają jedynie jej legendę oraz kilka informacji o ratownictwie i przepisach parku. Brak zbędnych pierdół.
Obydwie mapy są w wersji "lekko laminowanej", nie wydaje się jednak, żeby wytrwały w deszczu.


Wojtuś:
Od czasu zakupienia tych map praktycznie tylko z nich korzystamy przy zgłębianiu topografii. Pozostałe służą jedynie do poszukiwania błędów i wędrówek w terenie...
... żeby WiT nie zniszczyć:)
Serdecznie polecam mocniej Tatrami zainteresowanym!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz