piątek, 13 września 2013

Polskie Tatry Zachodnie - Marian Kunicki, Tadeusz SzczerbaTytuł:
Autor:
Wydawnictwo:     
Rok wydania:
Ilość stron:
Kategoria:
Polskie Tatry Zachodnie
Marian Kunicki, Tadeusz Szczerba
Ryszard M.Remiszewski - RMR
1996
296
przewodnik turystyczny

Opis:
Przewodnik ten uzupełnia wydany 4 lata wcześniej tom opisujący słowacką część Tatr Zachodnich. Zawiera dość szczegółowe informacje topograficzne Polskich Tatr Zachodnich od Wołowca po Liliowe wraz ze wszystkimi bocznymi graniami na terytorium Polski. Bardzo bogato opisano doliny.
Tak jak w części słowackiej, autorzy znaczną część przewodnika poświęcili wiadomościom ogólnym o opisywanej części Tatr, jej ogólnej geografii, nazewnictwu, klimatowi, florze i faunie, TPN, historii regionu, schroniskach oraz dziejach i zagospodarowaniu turystycznemu.Wojtuś:

Biorąc pod uwagę jedynie rejony, których nie zawarł w swych tomach Władysław Cywiński (czyli od dna Doliny Kościeliskiej i Doliny Tomanowej do Głównej Grani - wszystko to, co jest na zachód), jest to najlepiej opisująca topografię tej części Tatr pozycja w dotychczasowej literaturze.
Przewodnik ten, podobnie jak tom opisujący część słowacką, jest bardzo dobry dla osoby chcącej poznać szczegółową budowę opisywanego rejonu. Zainteresowanym głównie propozycjami turystycznymi polecałbym jednak przewodnik Józefa Nyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz