piątek, 13 września 2013

Tatry Zachodnie, Słowacja - Marian Kunicki, Tadeusz SzczerbaTytuł:
Autor:
Wydawnictwo:     
Rok wydania:
Ilość stron:
Kategoria:
Tatry Zachodnie, Słowacja
Marian Kunicki, Tadeusz Szczerba
PTTK "KRAJ"
1992 (najnowsze wydanie - 2013)
246
przewodnik turystyczny

Opis:
Jest to wydany w 1992 roku przewodnik po słowackich Tatrach Zachodnich opisujący szczegółowo dość mało znane wśród polskich turystów tatrzańskie zakątki. W części topograficznej przewodnika zawarte są opisy grani oraz bardzo drobiazgowe opisy dolin znajdujących się całkowicie po stronie słowackiej wraz z głównograniowymi przełęczami i szczytami. Zaproponowane są również drogi wiodące przez opisane obiekty.
Znaczną część przewodnika autorzy poświęcili wiadomościom ogólnym o opisywanej części Tatr, jej ogólnej geografii, geomorfologii, klimatowi, florze i faunie, historii i kulturze regionu oraz dziejach i zagospodarowaniu turystycznemu. Całość informacji stanowi ciekawe kompendium wiedzy o dość słabo znanym turystom tatrzańskim rejonie. Jest to jedna z ciekawszych polskich publikacji o słowackich Tatrach Zachodnich.Wojtuś:
Przeglądając ten przewodnik natknąłem się na wiele nazw i opisów miejsc, o których czytałem i słyszałem po raz pierwszy. Porównując przewodnik z jakimkolwiek innym źródłem, niemal na pewno natkniemy się na nieścisłości w nazewnictwie. Nie oznacza to, że ten, czy inny przewodnik jest błędny. Zaniedbanie nazewnictwa w słowackich Tatrach Zachodnich ma zapewne związek ze znacznie atrakcyjniejszymi turystycznie Tatrami Wysokimi. Przewodnik ten jest dobrą pozycją dla osoby chcącej poznać szczegółową budowę opisywanego rejonu. Dla osoby zainteresowanej głównie propozycjami turystycznymi polecałbym jednak przewodnik Józefa Nyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz