niedziela, 22 września 2013

Tatry Polskie - Mapa turystyczna Compass
Tytuł:
Wydawnictwo:     
Rok wydania:
Kategoria:
Tatry Polskie. Mapa turystyczna.
Compass
2013 (wyd. VIII)
mapy turystyczne


Opis:

Mapa Tatry Polskie obejmuje polską część Tatr Zachodnich oraz Tatr Wysokich, Kotlinę Zakopiańską oraz przygraniczne wycinki Tatr Słowackich. Mapy dostępne są w dwóch wersjach: zwykłej papierowej oraz laminowanej. Jest to mapa o wymiarach: 98 cm x 86 cm. Wykonana jest w skali 1:30 000
Na mapie zaznaczone są szlaki znajdujące się w Tatrach, jak i na Pogórzu Gubałowskim, wyciągi narciarskie. 
W wysokogórskim terenie strzałkami zaznaczone są drogi schodzenia lawin
Na odwrocie mapa zawiera informacje na temat Tatr " w pigułce", plan Zakopanego wraz z krótkim opisem miasta i atrakcji turystycznych, dokładne informacje na temat schronisk wraz z danymi kontaktowymi, jak i propozycje zapoznawczych, tatrzańskich wycieczek. 

Funkcjonalność mapy:
Na tatrzańskie szlaki polecamy przede wszystkim laminowaną wersję tej mapy - odporna na zniszczenia, zalania. Jej rozmiar dość dobrze sprawdza się na szlaku. Co więcej, mapa zawiera okrojoną ilość nazw (których, jak wiadomo, jest w Tatrach multum), przez co jest bardziej czytelna niż inne mapy i wygodnie używa się jej w trasie. Miłośnicy szczegółowej topografii tatrzańskiej mogą tutaj czuć niedosyt, lecz dla przeciętnego turysty jest to mapa całkowicie wystarczająca. Informacje na odwrocie mogą okazać się przydatne zarówno przy planowaniu wycieczki, ale przydarzą się też podczas nagłej zmiany planów w górach, kiedy nie mamy już dostępu do przewodnika/internetu. 


Przykładowy fragment mapy


Hemli:
Mapa Tatry Polskie Compassu jest bardzo dobrą propozycją dla kogoś, kto potrzebuje funkcjonalnej mapy do wykorzystania na szlaku, dostarczającej podstawowe informacje. Łatwo znaleźć na niej pożądane miejsca, bez zasypywania turysty mnóstwem nazw topograficznych. Z pewnością pomocne okażą się też informacje na odwrocie, takie jak chociażby - plan Zakopanego. Myślę, że to bardzo dobra mapa dla turystów odwiedzających Tatry po raz pierwszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz