poniedziałek, 27 stycznia 2014

A jednak zima!

Po długich oczekiwaniach, wyglądaniach każdego ranka za okno z nadzieją ujrzenia bieli nareszcie przyszła do nas zima. Minęło zaledwie kilka dni i już mamy jej nieco dosyć :-) Ostatni styczniowy weekend był u nas nieco zachodniotatrzański, aura niestety nie okazała się w 100 procentach przychylna.Zanim jednak podzielimy się z Wami tym co w Tatrach zastaliśmy, cofnijmy się kilka lat wstecz do bardzo słonecznej i widokowej zimy w Tatrach Zachodnich. Czas na kontynuację pierwszego zimowego wyjazdu w góry Wojtka... Zapraszamy do czytania relacji pt. Kończysty pokazuje rogi.


W dziale Tatry - topografia pojawił się kolejny obiekt - dobrze znana i lubiana przełęcz Karb, odwiedzana najczęściej przez turystów zmierzających na Kościelec. Zapraszamy więc na wirtualną wycieczkę w tamte strony.
W dziale Nasza Górska Biblioteczka pojawiło się kolejne czasopismo o tematyce górskiej - tym razem jest to kwartalnik Tatry TPN - być może nie jest to typowo górski magazyn, ale za to niezastąpione źródło wiedzy dla tatromaniaków.

***

I jeszcze parę słów na temat konkursu - dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi - zarówno za te poprawne, jak i nie :) Wbrew pozorom okazała się nie być wcale taka prosta - szczyt, który zdobi naszego bloga to Pośrednia Turnia :)


Na zdjęciu widoczna w całej okazałości z nieco mniejszą sąsiadką - Skrajną Turnią (z prawej). Zwycięzcą konkursu jest burys. Zapraszamy tatromaniaków do odwiedzenia strony internetowej zwycięzcy burys.pl.


***

A na koniec, dla wyrównania temperatury, mała zapowiedź tego, co ukaże się na naszym blogu już wkrótce - odpoczniemy trochę od typowo zimowych klimatów :)
Życzymy Wam przyjemnych, zimowych wycieczek! :)

5 komentarzy:

 1. Pięknie, my też czekaliśmy na zimę! Ale teraz czekamy już na wiosnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zima w pełni :). Trzy razy już wędrowałem w tym roku po górkach i mam nadzieję że mrozik się utrzyma zamiast paskudnych roztopów. Niech wiosna przyjdzie o właściwej porze, oby nie aż w kwietniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oj, chyba każdy czekał na zimę :) właśnie wróciłam z Beskidu Śląskiego - mile zaskoczona tym, co zobaczyłam na szlakach - momentami było jak w Narni :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń