niedziela, 15 czerwca 2014

Zakończenie majówki

Witamy ponownie!
Dzisiaj ostatni dzień zamknięcia szlaków w Tatrach na Słowacji. W następny weekend można już śmiało ruszać w wyższe partie gór naszych sąsiadów - trzeba jednak pamiętać o tym, że z racji kapryśnej tegorocznej wiosny śniegu w Tatrach jest jeszcze całkiem sporo. Przekonaliśmy się o tym tydzień temu odwiedzając Polskie Tatry - niestety, ostatnimi czasy sporo wypadków z powodu poślizgnięcia na śniegu notuje też TOPR. Wiosenny śnieg należy do tych najbardziej zdradliwych. Uważajcie więc na siebie w górach :)
________________________________________________________________________________

Pora zakończyć naszą opowieść o majówce spędzonej w okolicach Słowackiego Raju. Tak się składa, że ostatni dzień spędziliśmy już nie w wąwozach, a w innych, sąsiednich górach - w Niżnych Tatrach. Pogoda nie zachęcała nas do wycieczki, jednak spakować się i wracać też nie chcieliśmy. Zapraszamy Was do przeczytania relacji z wycieczki na Kralovą Holę i o tym co tam zastaliśmy:-)*   *   *


Szereg przewodników Władysława Cywińskiego w Biblioteczce uzupełniamy o drugi tom opisujący dzikie i nieznane Tatry Bielskie - wschodnią część.

*   *   *Dział Topografia Tatr małymi kroczkami, ale  systematycznie uzupełniamy - tym razem dodaliśmy opis i otoczenie Kolejnego niezbyt wyróżniającego się obiektu Grani Głównej Tatr - Błotnego Siodła oraz jednej z dolinek bliskich Morskiemu Oku - Nadspadów.

________________________________________________________________________________

Na zakończenie - uważamy, że czegoś ostatnio u nas (na blogu i w ogóle) brakuje. Chyba w najbliższym czasie będziemy musieli troszkę sobie rozmaite góry odpuścić...

... i zająć się porządnie Tatrami :)

3 komentarze:

 1. Mnie też nie po drodze z Tatrami ostatnio, w ogóle jakiekolwiek góry były dawno temu i teraz głównie wspin na jurze.
  Zobaczymy co przyniesie lipiec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jeszcze przynosi śnieg:P Ale w końcu będzie lepiej.

   Usuń
 2. I szereg wypadków, poślizgnięć ciąg dalszy... :/

  OdpowiedzUsuń