niedziela, 1 lutego 2015

Lutowe co nowego

Witamy po długiej przerwie, mamy nadzieję, że już takich nie będzie!

W poprzednim wpisie obiecywaliśmy pisać częściej, niestety, awaria sprzętu spowodowała nieco dłuższy przestój. Wracamy jednak, w dalszym ciągu w tematyce tatrzańskiej. Zorientowanych w awarii z radością informujemy, że wszystko wróciło do normy:-)

Co zaprezentujemy dzisiaj? Na rozpęd niewiele, ale mamy nadzieję, że Was czymś zainteresujemy.

* * *

Tym razem zapraszamy na jesienną, tatrzańską wycieczkę do Doliny Batyżowieckiej. Prognozy na ten weekend zupełnie się nie sprawdziły, toteż nasze odkrywanie tamtego zakątka Tatr wyszło tak, jak wyszło._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 


Poza wycieczką dodaliśmy również co nie co w 2 naszych innych działach. W zakładce Schroniska pojawił się opis Schoniska na Zwierówce, znacznie bardziej znanego pod nazwą Zverovka.__ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Zakładkę Topografia Tatr poszerzyliśmy o kolejny obiekt w otoczeniu Doliny Gąsienicowej. Tym razem jest to "pozaszlakowa: Żółta Przełęcz. Zainteresowanych tymi okolicami serdecznie zapraszamy.
* * *


Już w tej chwili zastanawiamy się nad kolejnymi Hemli-nowościami. Postaramy się powrócić do zeszłorocznego rytmu.Przewietrzyliśmy umysły na wczorajszej wycieczce w Beskidzie Sądeckim w dość głębokim śniegu.Więc powinno być dobrze:-)

6 komentarzy:

 1. Beskid Sądecki wygląda obiecująco! Jak najszybciej poproszę ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym "jak najszybciej" może nam się nie udać, mamy bowiem niewielkie zaległości, a staramy się trzymać opisów wycieczek chronologicznie. Aczkolwiek na pewno się relacja pojawi:-)

   Usuń
 2. Wow! Jaki fajny blog!
  Aż się dziwię że dopiero teraz na niego trafiłem! Od razu ląduje w zakładkach u mnie :)
  W ramach nauki do sesji dzisiaj przeczytałem jakieś 30% Waszego bloga....
  Jestem pod wielkim wrażeniem kategoryzacji i megastarannej dokumentacji Tatr!
  Mam kilka pytań, wybaczcie, że nie przejrzałem całego bloga (pewnie odpowiedzi gdzieś tam są...) ale jeszcze trochę lektury przede mną a nurtują mnie:
  - wspominaliście w notkach o wolontariacie tatrzańskim. Jakie szkolenia odbywaliście? Jakie mieliście obowiązki?
  - wspominaliście, że korzystacie z dzieła pana Paryskiego, macie może jego elektroniczną wersję? Chciałbym jeszcze szczegółowiej poczytać o terenach, które odwiedziliście (jestem zafascynowany takimi, powiedziałbym, nietaternickimi offroadami typu Kościelcowa Przełęcz, Zadni Kościelec, czy opisana tutaj żółta przełęcz i grań koszystej)
  - wiem, że nie macie doświadczenia we wspinaczce w Tatrach. Ja sam jestem jeszcze na etapie "trudniejsze szlaki + może jakiś łatwy offroad"... ale zastanawia mnie jakie były Wasze pierwsze kroki na trochę "wyższym" poziomie, co polecacie dla kogoś kto nigdy wcześniej się nie wspinał?

  Niemniej jednak strraasznie się cieszę że trafiłem na tego bloga i macie we mnie stałego czytelnika :)
  Szymon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Szymon,
   na wstępie podziękowania za dobre słowa o pracy, jaką wkładamy w tą stronę - jest to dla nas główna motywacja do działania, tego nigdy za wiele:-)

   Odnośnie pytań tych, i pewnie jeszcze wielu innych, prosimy o kontakt na jeden z naszych adresów e-mail, znajdziesz je w zakładce "O nas". Chętnie odpowiemy na pytania, na które odpowiedzieć potrafimy:)
   Życzę również przyjemnej, tatrzańskiej lektury pośród naszych wpisów.

   Pozdrawiam,
   Wojtek

   Usuń
 3. teraz przeczytałem swój komentarz jeszcze raz - oczywiście miało być "wiem, że macie niemałe doświadczenie" :P no dobra, mail już idzie ^^
  S.

  OdpowiedzUsuń
 4. również czekam na kolejne wpisy! ;)

  OdpowiedzUsuń