czwartek, 11 lipca 2013

Tatrzańsko!

Lato w pełni. Da się to odczuć zarówno w rozgrzanym mieście, jak i w górach - burzowa aura, szczególnie w Tatrach daje się we znaki. Przykładem i jednocześnie przestrogą jest wypadek z zeszłej soboty, kiedy to dwie osoby zostały rażone piorunem w okolicach Przełęczy Między Kopami. Też mieliśmy być wtedy w Tatrach - z racji aury zrezygnowaliśmy... I jak widać, dobrze zrobiliśmy :)
Sprawdzajcie prognozy przed wyjazdem i jednocześnie - obserwujcie chmury, bo meteorolodzy też się mylą!

Tym razem na naszym blogu zrobiło się tatrzańsko. Nareszcie! :)
Wróciłam z pierwszego mojego tegorocznego Wolontariatu dla Tatr - trochę przemoczona, ale jak zawsze zadowolona :) Przygotowałam więc skromny opis + fotorelację z pierwszego dnia w Tatrach. Zabiorę Was w reglowe doliny i nad Smreczyński Staw w nieco kapryśnej aurze. Jedno jest pewne - w większości nie było tłoków! :)
Poza tym mamy coś dla wielbicieli rozległych widoków. W dziale Topografia Tatr przygotowaliśmy kolejny szczyt polskich Tatr Wysokich - Szpiglasowy Wierch. Z baardzo rozległą panoramą ;)
W dziale Schroniska przygotowaliśmy znane i lubiane schronisko - Murowaniec.
Postanowiłam wykorzystać kolejny bloggerowy gadżet i zrobić mały eksperyment - ankietę! :) Wszystkich wielbicieli tatrzańskiej szarlotki zapraszam do anonimowego głosowania u góry, po prawej - zobaczymy, co z tego wyjdzie i czy wyjdzie :P


A poza tym, działamy dość aktywnie w skałach oraz odwiedziliśmy w końcu Beskidy w okolicach Krakowa :) Ale to i kolejne dni z tatrzańskiego wolontariatu następnym razem! :)

4 komentarze:

 1. Tatry - uwielbiam! Co ja się będę więcej rozpisywać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście głosuję na Halę Ornak, mam nadzieję że pośród głosujących zostaną wylosowane nagrody :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z nagrodami trzeba będzie jeszcze poczekać - póki co taka ankieta to mój eksperyment :) No - i jest anonimowa :) Ale dziękuję za oddanie głosu! :)

   Usuń
 3. Byłam rok temu w Tatrach, bardzo dobrze i przyjemnie spędzony czas :D

  OdpowiedzUsuń