czwartek, 13 lutego 2014

Po drugiej stronie grani, czyli w tatrzańskiej dziczy.

Ostatnimi czasy jest u nas dość wiosennie - powstają dokładne plany odnośnie tego, co chcielibyśmy zobaczyć w tym roku w górach, Hemli planuje, co takiego też urośnie w jej balkonowym ogródku... A tu taka niespodzianka i jednak w górach zrobiło się zimowo. Może to okazja do tego, żeby trochę w tym sezonie jednak poszusować? ;)

W nowościach dzisiaj ani to wiosennie, ani zimowo. W dziale Wycieczki - Tatry pojawiła się kolejna część naszej wrześniowej wycieczki na Słowację. Tym razem zapragnęliśmy poznać nieco dziksze i bardziej zapomniane części Słowacji - padło na Dolinę Koprową, którą zawędrowaliśmy aż na Wrota Chałubińskiego ;) Więcej przeczytacie w foto-relacji pt. W ciemnych smreczynach Doliny Koprowej.


W dziale Tatry - topografia w związku z naszą wycieczką pojawił się nowy obiekt - Wrota Chałubińskiego. Ciekawe miejsce, aczkolwiek przyćmione nieco ze względu na przebiegający w sąsiedztwie szlak na Szpiglasowy Wierch.
W dziale Nasza Górska Biblioteczka pojawił się kolejny tom Szczegółowego przewodnika po Tatrach Władysława Cywińskiego - tym razem jest to  Cubryna.
Na koniec parę słów o ostatniej ankiecie pt. Góry najpiękniejsze są...

Bezapelacyjnie wygrała jesień, uzyskując 60 % Waszych głosów, drugie miejsce zajęło lato z 20 % głosów, trzecie miejsce przypadło zimie, która otrzymała 15 % głosów, a ostatnie miejsce zajęła wiosna dostając zaledwie 5 % głosów. Wyniki są jak najbardziej uzasadnione - to właśnie jesień jest w górach najbardziej barwna, pogoda jest stabilna, a wędrówka wśród rudych traw, nieważne czy to Bieszczadzkich, czy Beskidzkich to jest to, co lubią chyba wszyscy ;)
My osobiście najbardziej gustujemy w lecie - mamy ku temu swoje małe powody :) Fajnie, że głosowaliście - na podsumowanie ankiety zamieszczam jeszcze małe zestawienie - jak cztery pory roku prezentują się na Hali Gąsienicowej ;) 
I to na dzisiaj wszystko. Cieszcie się górską zimą, póki jest! ;)