czwartek, 5 czerwca 2014

Słowackie co nowego


W studiach jest najgorsze to, że najbardziej upierdliwe są wtedy, gdy robi się na prawdę ładnie. Niektórzy prawdopodobnie mają większość czerwca (a może i początek lipca) wycięty z życia - przez uczenie się mądrości, które się najprawdopodobniej nikomu nie przydadzą. No cóż... Byle do lipca!

Blog jest czasochłonny - kto prowadzi, ten doskonale wie o czym piszemy:-)
Na szczęście udało nam się wydziedziczyć nieco czasu na przygotowanie relacji i kilku drobnostek.


Po pierwsze, prezentujemy drugą część relacji  z naszej Słowackiej majówki - tym razem zabieramy Was do krainy wąwozów - Słowackiego Raju. A odwiedziliśmy podczas tego wyjazdu parę :) Zapraszamy do czytania relacji pt... Słowacki Raj :)
W dziale Tatry - topografia zamieściliśmy opis jednej z krańcowych przełęczy Grani Głównej Tatr - Ździarskiej Przełęczy. Dla najambitniejszych taterników stanowi ona początek najdłuższej tatrzańskiej wycieczki:-)


W związku z obiektem topograficznym biblioteczkę uzupełniamy również kolekcję przewodników tatrzańskich Władysława Cywińskiego - tym razem również jeden z jego pierwszych tomów opisujących dość mało znany rejon - Tatry Bielskie - część zachodnia.

Na dzisiaj to tyle - skromnie:-)

Zapowiada się wspaniała pogoda w Tatrach na najbliższy weekend. Którędy będziecie spacerować? Może się spotkamy. Do zobaczyska!:-)

5 komentarzy:

 1. Jak pogoda i warunki dopiszą to w niedzielę planujemy wybrać się na wspinaczkę w Tatry. Zaczniemy od Środkowego Żebra ;)
  Jeśli Wy też tam będziecie, to może się gdzieś spotkamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest duże prawdopodobieństwo, że wylądujemy w niedzielę w Gąsienicowej. Nie wiemy jeszcze gdzie, bo planu konkretnego nie mamy. Zapewne ułoży się dzisiaj późniejszym wieczorem.
   W takim razie, do zobaczenia, będziemy przeszukiwać środkowe żebro:-)

   Usuń
 2. Po studiach to dopiero czasu brakuje na wszystko ;) Biorę się za czytanie :) pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak też słyszałam, ale obecnie mam okazję porównań to i to - pracuję i studiuję i przez studia większość swojego wolnego czasu spędzam na robienie jakichś różnych głupot na zajęcia. Więc chyba wolę tą pracę :P

   Usuń
  2. miałam właśnie napisać to samo co Magda :P

   Usuń