czwartek, 5 czerwca 2014

Słowackie co nowego


W studiach jest najgorsze to, że najbardziej upierdliwe są wtedy, gdy robi się na prawdę ładnie. Niektórzy prawdopodobnie mają większość czerwca (a może i początek lipca) wycięty z życia - przez uczenie się mądrości, które się najprawdopodobniej nikomu nie przydadzą. No cóż... Byle do lipca!

Blog jest czasochłonny - kto prowadzi, ten doskonale wie o czym piszemy:-)
Na szczęście udało nam się wydziedziczyć nieco czasu na przygotowanie relacji i kilku drobnostek.


Po pierwsze, prezentujemy drugą część relacji  z naszej Słowackiej majówki - tym razem zabieramy Was do krainy wąwozów - Słowackiego Raju. A odwiedziliśmy podczas tego wyjazdu parę :) Zapraszamy do czytania relacji pt... Słowacki Raj :)
W dziale Tatry - topografia zamieściliśmy opis jednej z krańcowych przełęczy Grani Głównej Tatr - Ździarskiej Przełęczy. Dla najambitniejszych taterników stanowi ona początek najdłuższej tatrzańskiej wycieczki:-)


W związku z obiektem topograficznym biblioteczkę uzupełniamy również kolekcję przewodników tatrzańskich Władysława Cywińskiego - tym razem również jeden z jego pierwszych tomów opisujących dość mało znany rejon - Tatry Bielskie - część zachodnia.

Na dzisiaj to tyle - skromnie:-)

Zapowiada się wspaniała pogoda w Tatrach na najbliższy weekend. Którędy będziecie spacerować? Może się spotkamy. Do zobaczyska!:-)