wtorek, 14 maja 2013

Co się dzieje u Hemli i Wojtusia

Nareszcie coś się udało!
Po kilku nieudanych próbach udało nam się wynająć mieszkanko i już wkrótce nasze plany o tym gdzie pojechać, którym szlakiem iść oraz jaki tatrzański obiekt opisać będziemy snuć już nie przez telefon:-)
A Agentom nieruchomości stanowczo mówimy nie..!


Całodzienna mżawka całkiem skutecznie popsuła nam plan spędzenia ostatniego weekendu w Dolinkach Podkrakowskich - już przecież połowa maja, a my jeszcze nie mieliśmy liny w rękach. Było zimno, trochę mokro i nieprzyjemnie. Na szczęście nie mieliśmy ze sobą mapki z wycenami dróg, przez co w skałkach myśleliśmy, że z naszymi zdolnościami bardzo słabo, a sprawdzenie ścianek w google udowodniło, że nie jest tak tragicznie:) Choć i tak najciekawszym i najprzyjemniejszym momentem było to, co Wojtuś lubi najbardziej - ognisko.

________________________________________________________


Pora i czas najwyższy opowiedzieć o tym co działo się u nas podczas weekendu majowego. Zapraszamy was więc do czytania i oglądania relacji z pierwszego dnia majówkowego wyjazdu na Wielką i Małą Fatrę z okolicami pełną ujęć najprawdziwszych Janosikowych scenerii. I też można tam napotkać krokusy:-)

Poranek w Chacie pod Borišovom też jest bardzo bogaty w różnoraki ptasi śpiew, ale o tym, jak również o ucieczkach przed grożącymi z różnych stron burzami, chowaniu się przed jedną na nocleg pod mostem:), jak i o zwiedzaniu pięknej słowackiej wsi wpisanej do listy zabytków UNESCO, zwiedzaniu Zamku na Orawie i pozostałych wycieczkach po Fatrach z majowego weekendu przeczytacie następnym razem.


Dla zatrzymania was jeszcze przez chwilę w tych jakże bajecznych górach, w dziale Schroniska przygotowaliśmy opis klimatycznej, wielkofatrzańskiej Chaty pod Borišovom. Byle by wam, podczas nocowania w tym schronisku nikt aż tak jak nam nie chrapał!


Z Topografii Tatr na dzisiaj mamy dość wyczerpujący opis pierwszej i jakże często odwiedzanej doliny tatrzańskiej - położoną tuż nad zakopiańskimi Kuźnicami Dolinę Jaworzynkę.
"Szacunek i ukłony w stronę Hemli biegającej po bibliotekach (nie tylko w Polsce!) w poszukiwaniu dawnej polskiej i słowackiej, tatrzańskiej literatury."
Wojtuś________________________________________________________


Z ręką na sercu obiecuję, że na następne porcje relacji i opisów nie będziecie musieli tak długo czekać - mamy właśnie dużo do opisania i nieco wolniejsze umysły:)

Zapraszamy!6 komentarzy:

 1. dobrze, że udało się wam coś wynająć. Z pewnością nie jest to łatwe, znaleźć ciekawe mieszkanie w przystępnej cenie...
  powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak. Szczególnie w Krakowie, kiedy to zawsze na jedno mieszkanie jest ogrom chętnych i bezwzględnie obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy"... Na szczęście tą gonitwę mamy już za sobą :)
   Dziękujemy! :)

   Usuń
 2. Jest klima na tym blogu. Będę tu gościł jeśli pozwolisz?
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozwolimy, a nawet zapraszamy częściej :) Dziękujemy za dobre słowo!

   Usuń
 3. Witajcie. Jestem w trakcie przygotowywania pracy licencjackiej na temat form rekreacji ruchowej na terenie Tatr. I w związku z tym czy mogli byście polecić mi jakieś książki o tej tematyce?;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! :)
   O ile dobrze zrozumiałam temat i chodzi hmm... o to, w jaki sposób odbywa się rekreacja na terenie TPNu (czyli pieszo, narty, wspinaczka, itp, itd.) to mogłabym polecić może 'Wołanie w górach' Jagiełły z racji, że umieszczone są w niej wpisy z kroniki TOPRu, a co za tym idzie - wypadki związane z najróżniejszą aktywnością od powstania TOPRu. Poza tym z takich powieści "W stronę Pysznej", czyli właściwie początki narciarstwa w Tatrach, tak jak i "Na bezdrożach tatrzańskich". Coś mogłoby się też znaleźć w przewodnikach Nyki (szczególnie w Słowackiej części, o ile tą stronę Tatr też bierzesz pod uwagę). Co poza tym? Ciężki mi cokolwiek doradzić :) Warto zaglądać do kwartalnika "Tatry TPN", praktycznie w każdym numerze można znaleźć coś o ruchu turystycznym w Tatrach, jest też trochę historii. No i poza tym Wielka Encyklopedia Tatrzańska z pewnością się przyda.

   Mam nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu pomogłam. Powodzenia! :)

   Usuń