czwartek, 7 maja 2015

Hemli-nowości

Witamy serdecznie!

Zanim przedstawimy dzisiejsze nowości, zauważyliśmy pewien szczegół pośród trudniących się podobnym opisywaniem w sieci tatrzańskich zakątków.
Nie jesteśmy tatrzańskimi autorytetami, jedynie amatorami.

Wszelakie opisy tworzymy posiłkując się wyłącznie tatrzańskimi przewodnikami i  nie rzadko zdarza się nam popełniać błędy. Nie mamy nic przeciwko, jeżeli ktoś przepisuje od nas nazewnictwo na swoje zdjęcia. Sprawdźcie jednak w przewodniku czy na pewno się nie mylimy. Znaleźliśmy na innej stronie "skopiowane" błędy, jakie sami popełniliśmy:-)

________________________________________________________________________________


A co na dzisiaj przygotowaliśmy?

W zakładce tatrzańskich wycieczek przeczytacie relację z kilkudniowego, zimowego pobytu dwudziestoosobowej grupy forumowiczów Forum Górski Świat (z nami włącznie). Jak na tak liczną grupę, wielkiego górołażenia tam nie uświadczycie, ale dla nas takie spotkania mają zawsze niezapomniane chwile:-) Zapraszamy do czytania relacji pt. Tatrzańsko z Górskim Światem.W dziale Topografia Tatr zamieściliśmy dość obszerny opis lubianego przez Hemli Świstowego Szczytu. Zainteresowanych zachęcamy do lektury.Na zakończenie nowości postanowiliśmy w Naszej Górskiej Biblioteczce uzupełnić pewien istotny, tatrzański brak. Może najważniejszy? W związku z nowym opisem topograficznym, zamieściliśmy pierwszą pozycję Witolda Henryka Paryskiego - Tatry Wysokie tom 14.


_________________________________________________________________________________


Na dzisiaj to od nas tyle. Przyjemnych majowych wycieczek!