sobota, 10 sierpnia 2013

Mały Regiel

Mały Regiel


Mały Regiel (1141m) to niewielki reglowy szczyt zamykający boczną grań i całą grupę Hrubego Regla. Ostatnia w tej grani przełęcz, Niżnie Stanikowe Siodło (ok.1120m) oddziela go na południu od grzbietu Czerwonego Gronika (1294m).
Mały Regiel rozciąga się od wylotu Doliny Kościeliskiej do mniej więcej połowy długości Wyżniej Kiry Miętusiej. Po drugiej stronie opada krótkim stokiem do Staników Żlebu, a na północy opiera się o Drogę pod Reglami pomiędzy Kirami, a Nędzówką.
Zbocza szczytu są całkowicie zalesione i pozbawione trudności (pomijając powalone drzewa). W zachodnim zboczu wyróżnia się niewielki żlebek ze skałkami tworzącymi z tej strony Bramę Kantaka (Niżnią Kościeliską Bramę). W końcu grzbiecie opadającym z wierzchołka ku wylotu Doliny Kościeliskiej znajduje się Jarcowa Skała.

SPACER GRANIĄ
Mały Regiel
|
Niżnie Stanikowe Siodło
\
Czerwony Gronik

z Niżniego Stanikowego Siodła
Szlaki na Mały Regiel:
Na wierzchołek nie prowadzą znakowane szlaki. Zbocza szczytu nie przedstawiają żadnych trudności. Z sąsiedniego Niżniego Stanikowego Siodła prowadzi na szczyt lekko wznosząca się, graniowa ścieżka, którą bez trudności na szczyt (0-, 5 minut).



Nasze wejścia:

Położenie na mapie:

Widoki na Mały Regiel:
Mały Regiel z Polany na Stołach
Mały Regiel z Nędzówki
Mały Regiel ze szlaku na Ciemniak

Autorzy na szczycie:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz