wtorek, 25 lutego 2014

Powiew wiosny

Jak już kiedyś wspominaliśmy - za poezją nie przepadamy, ale jakoś ostatnio bardzo często przypomina mi się fragment wiersza: 


Sponad wiślanych leci fal
wiosenny, chłodny wiatr,
leci ku mojej ziemi w dal,
ku śnieżnym szczytom Tatr..


Polecam też posłuchać Tetmajerowskiego Pozdrowieniaaranżacji Zakopower - brzmi bardzo fajnie :) 
Jak robi się trochę cieplej, czas na mobilizację. Chyba i my w końcu zaczęliśmy się za siebie porządnie brać. Zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)

***

Żeby było adekwatnie, dzisiaj zabierzemy Was w marcowe Tatry sprzed 3 lat - absolutnie nie spodziewajcie się wiosny ;) Tym razem odwiedźmy wspólnie jaskinie z Doliny Kościelickiej...
... i nie tylko. Zapraszamy do czytania relacji pt. Pozdrowienia z Mylnej.

W dziale Topografia Tatr przybyły dwa nowe obiekty. Z jednym mieliśmy trochę roboty - mowa tutaj o Rysach, z których to panorama uchodzi za jedną z najrozleglejszych w Tatrach... To prawda! ;) Z resztą,
przekonajcie się sami.


Drugim obiektem są Myślenickie Turnie - niepozorny niby-szczyt bardzo ważny dla turystów. Tam bowiem znajduje się przesiadkowa stacja kolejki na Kasprowy Wierch. A Ci, co decydują się iść na Kasprowy pieszo, mogą tam liczyć na pierwszy rozległy widok na okolicę :)W dziale Schroniska Górskie, "w komplecie" z Rysami dodaliśmy Schronisko pod Rysami. Dość nietypowe - z najpiękniejszym wychodkiem w Tatrach, a może nawet i na świecie ;)
W dziale Nasza Górska Biblioteczka pojawił się kolejny tom Szczegółowego przewodnika po Tatrach Władysława Cywińskiego - kompleksowo, są to Rysy.


I to na dzisiaj wszystko. Nie dajcie się wiosennemu osłabieniu - życzymy tradycyjnie miłych górskich wędrówek! :)

1 komentarz: