środa, 21 maja 2014

Główna Grań Tatr - W.C.

Witamy czytelników!
Sytuacja śniegowo-opadowa w górach na szczęście już się uspokoiła. Pozostało tylko sporo śniegu w Tatrach, trochę zniszczeń (niestety), głównie w Tatrach Słowackich - do teraz zamknięte są tam niektóre szlaki, np. Dolina Żarska, czy też Kamienista. Głównie ze względu na powalone drzewa. Jakby wiatru ostatnimi czasy było tam mało...

Ale nie na tym chcieliśmy skupić się w naszym "co nowego". Parę dni temu, na rynku ukazał się oczekiwany przez nas kolejny tom Szczegółowego przewodnika po Tatrach Władysława Cywińskiego - Główna Grań Tatr. Tak się złożyło, że mamy już ją w rękach. Parę słów o tym nietypowym tomie znajdziecie w Naszej Górskiej Biblioteczce.Przewodnik można zakupić za pomocą strony internetowej Księgarni Górskiej w Zakopanem, prowadzonej przez przyjaciela autora przewodnika, Pana Miłosza Martynowicza.


W dziale Wycieczki - inne góry prezentujemy kolejną wycieczkę z majowej serii Po beskidzkich ścieżkach. Tym razem opisujemy wiosenne wyjście na Skrzyczne - ulubiony szczyt Hemli. Trochę sentymentów, zmian po halnym i sporo słońca.

A jeśli już jesteśmy przy Skrzycznem, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej poniedziałkowej wycieczki na Kopiec Piłsudskiego. Pogoda była iście widokowa, udało się dojrzeć nawet ową górkę z wieżyczką ;) Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji pt. Majowo w Lesie Wolskim.


To na tyle. Życzymy miłego weekendu, przy planowaniu wycieczek pamiętajcie o sporej ilości śniegu w Tatrach :)

2 komentarze:

  1. o jak fajnie. Nigdy nie byłam na Skrzycznem ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jak następnym razem będziecie w Bielsku, polecam złapać busa do Szczyrku i się przejść :))

      Usuń