środa, 16 lipca 2014

Gąsienicowe okolice - Wierch pod Fajki

Witamy!
Część z Was pewnie na urlopach w górach (albo i dla odmiany - gdzieś indziej), a my... My małe, weekendowe urlopy mamy co tydzień i jeśli tylko sprzyja pogoda, próbujemy je na maksa wykorzystać ;) Ostatni spędziliśmy trochę leniwie, robiąc przetwory i próbując szukać w górach grzybów - niestety z marnym skutkiem. Upały im chyba nie sprzyjają :)

Dzisiaj przenosimy się do jednego z naszych czerwcowych, tatrzańskich weekendów, który to spędziliśmy na eksploracji okolic Doliny Gąsienicowej. Tym razem zabierzemy Was na Wierch pod Fajki - charakterystyczny szczyt, będący trochę w cieniu sporo wyższych Granatów. Zapraszamy do czytania relacji pt. Granią Fajek.


W dziale Topografia Tatr pojawił się jeden z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów - Świnica. Kto tam nie był? Kogo, patrząc z Kasprowego nie zauroczył ten szczyt? Panorama z niego należy do jednej z najpiękniejszych. Toteż zamieszczamy ją, szczegółowo opisaną i jak zwykle, parę słów o szczycie. Chociaż o Świnicy akurat powiedzieć można bardzo dużo... ;)

W dziale Nasza górska biblioteczka pojawiła się bardzo ważna tatrzańska pozycja o dostojnym tytule - Księga Tatr, obowiązkowa pozycja dla każdego tatroluba, wciągający, świetnie napisany wehikuł czasu :)


***

Chcieliśmy poza tym bardzo podziękować Wam za udział w ankiecie dotyczącej panoram. Sprawdziły się nasze przypuszczenia, rozwialiście nasze wątpliwości - idąc za głosem większości od tej pory na blogu będziemy publikować panoramy w kolorze. Zamieszczone już panoramy będziemy sukcesywnie zmieniać. Chcemy w końcu, żeby nasz materiał był pożyteczny :)


Życzymy przyjemnych górskich wędrówek i do zobaczenia gdzieś wyżej :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz