środa, 5 lutego 2014

Tatrzańskie nowości

W górach cuda się dzieją, narty nadal stoją smutno w kącie - szczerze, nie pamiętam jeszcze takiego roku, kiedy to w lutym nie otwarłabym jeszcze sezonu. Cóż - pozostaje zatopić się w wir obowiązków, których mamy na głowach teraz całkiem sporo i przy okazji - zająć się blogiem :)


Zabieramy Was dzisiaj w jesienne i nieco cieplejsze klimaty - na łamach bloga zamieszczamy relację z pierwszego dnia wrześniowego weekendu w Tatrach w którym piszemy o tym, że nie każda góra zawsze pozwala się zdobyć ;) Zapraszamy do czytania relacji pt. Ekspedycja dwóch progów :)

W dziale Tatry-topografia, który w miarę możliwości prężnie się rozrasta pojawiły się trzy obiekty - wysokotatrzański Mięguszowiecki Szczyt Czarny, lubiany przez turystów, którzy lubią zboczyć czasem ze
szlaku.


Kolejne dwa obiekty należą z kolei do klasyków podczas wycieczki w regle Tatr Zachodnich. Mowa tutaj o oraz Czerwonej Przełęczy oraz o Sarniej Skale.W dziale Schroniska Górskie pojawiło się kolejne schronisko po polskiej stronie Tatr - jest to tym razem uwielbiane przez nas Schronisko Roztoka. Urocze, położone stosunkowo blisko ruchliwej drogi do Morskiego Oka jest jednak bardzo zaciszne. I posiada ciekawą historię :)
Na koniec zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie pt. Góry najpiękniejsze są... Którą porę roku w górach lubicie najbardziej? :)