niedziela, 26 maja 2013

Czas na Hemli-nowości! :)

Nadszedł przełomowy moment dla naszego bloga i kolejnego wpisu "Co nowego". Po raz pierwszy bowiem piszemy go razem :) I tak jak planowaliśmy, z naszego nowego mieszkanka. Po ogarnięciu całego przeprowadzkowego bajzlu znaleźliśmy czas na dokończenie nowych wpisów, do których czytania serdecznie zapraszamy :)


Korzystając z okazji od razu zabrałam się za urządzanie Hemli-ogrodu... Pozostaje tylko czekać na efekty :)_________________________

Prezentujemy ciąg dalszy naszych słowackich przygód, a mianowicie opis drugiego dnia zatytułowany Na zielonej ziemi Litpowskiej... czyli z połonin pod most., który jak sama nazwa wskazuje był niesamowicie różnorodny. Od burzowej aury, przez dreptanie w ostatkach śniegu na Wielkiej Fatrze,
kąpiele w górskim potoku, po zwiedzanie słowackiej wioski Vlkolinec wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO i spacer po Ružomberoku. Z resztą, zobaczcie sami :)


Jeżeli macie dość majowych upałów :), zapraszamy do cofnięcia się w czasie do pewnego mroźnego, styczniowego weekendu, kiedy to Wojtuś postanowił się nieco dotlenić... Jak? Zobaczcie sami :)

I zgodnie z tradycją przygotowaliśmy dla Was coś nowego w naszych działach tematycznych. Tym razem coś dla wielbicieli Słowacji, z Wielkiej Fatry przeniesiemy się w rejony tatrzańskie, a dokładniej - okolice Doliny Staroleśnej :)Nasz dział Schroniska wzbogacił się o znane i lubiane tatrzańskie schronisko, a mianowicie Zbójnicką Chatę.  We wpisie przeczytacie nieco o losach tej chatki, które od samego początku toczyły się różnie.Topografia Tatr wzbogaciła się za to o kolejny staw. Tym razem padło na Wyżni Harnaski Staw,
niesamowicie urokliwy staw w Dolinie Staroleśnej - idealny do obserwowania znad niego rozpalonego słońcem wierzchołka Pośredniej Grani podczas zachodów słońca :)


W dziale Nasza górska biblioteczka publikujemy opis pierwszej panoramy. Jest to Tatry Wysokie Słowackie. Przewodnik dla łowców krajobrazów, opisujący bardzo szczegółowo wszystko to, co możemy zobaczyć z granitowych szczytów u naszych sąsiadów.

Poza tym, postanowiliśmy dodać również stronę umożliwiającą dostęp do archiwalnych wpisów "Co nowego" - Archiwum nowości.

W związku z dniem matki życzymy wszystkim mamom sporo uśmiechu i radości... A całej reszcie przede wszystkim pogody, która będzie zachęcała do spędzania czasu poza domem :)

Do zobaczenia w górach! :)


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. W prowadzeniu ogródka się na pewno przyda.. :) Dziękuję! :)

   Usuń
 2. Piękne ostatnie zdjęcie... :). Dobrze, że piszecie. Razem jest fajnie :D...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno razem nieco łatwiej jest prowadzić bloga :)
   Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i dobre słowo :)

   Usuń