sobota, 12 października 2013

Czas zejść z gór... na ziemię :)

Zakończyły się szeroko rozumiane wakacje. I całe szczęście - ileż można jeździć w Tatry! :) Zaczęły się obowiązki, pojawił się u nas nieco stresujący temat pt. "praca magisterska". Dlatego, aby oderwać się od bardziej przyziemnych spraw, wieczorami chętnie zasiada się do zaległych zdjęć, fotorelacji, których z wszystkich wyjazdów bardzo się namnożyło.

***

A więc: w dziale Wycieczki-Tatry kontynuujemy opisywanie wycieczek z sierpniowego wolontariatu. Tym razem nieco mniej wolontariacko, ale jak zawsze tatrzańsko :) Wszystkich, którzy lubią typowo letnie dni w Tatrach zapraszamy do czytania relacji pt. Męska decyzja, czyli Zawrat(owa Turnia) zamiast Szpiglasowego. Jakkolwiek to brzmi - było naprawdę gorrąco :)


W dziale  Tatry-topografia pojawił się opis znanej, lubianej i bardzo widokowej przełęczy Waga, którą odwiedzają wszyscy idąc szlakiem ze Słowacji na Rysy :)Wprowadziliśmy na naszym blogu też pewną nowość - w dziale Nasza górska biblioteczka od teraz będziemy uwzględniać również wydawnictwa ciągłe. Na pierwszy rzut idzie więc znany miesięcznik n.p.m. Magazyn turystyki górskiej.


A z racji, że ostatnimi czasy żyliśmy praktycznie samymi górami, dla odpoczynku w dziale Nie tylko górami żyjemy powstała relacja z dość długiej wycieczki rowerowej na nizinach pt. Niedzielna przejażdżka rowerowa. Jak widać tam też można się porządnie zmęczyć :)

***

Na koniec coś dla większości oczywistego - postanowiliśmy przedstawić ogólny podział Tatr Polskich.  


A Tatry Słowackie? Hmm...
Ma ktoś pomysł, jak przedstawić Tatry Bielskie?:-)Zapraszamy do oglądania zdjęć i czytania relacji.

2 komentarze:

  1. Tatry Bielskie dość prosto: z lodówki, jeszcze zaszronione ( tak mi się Lodowy kojarzy), a Słowackie... hmmmm może jakaś zagraniczna butelka?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koncepcja z Lodowym dobra :) Będziemy kombinować jak zgromadzimy więcej butelkowych okazów ;)

      Usuń