czwartek, 24 lipca 2014

Kolejna porcja Hemli-nowości


*   *   *


Witamy!
Burzowa aura ostatnimi czasy nas nie opuszcza - góry straszą i to nie na żarty, o czym niestety świadczą ostatnie wiadomości o porażeniach piorunem, czy też ostatnie wydarzenia na Małej Fatrze. Szkoda patrzeć, ale taki jest żywioł. Pozostaje czekać, aż pogoda się ustabilizuje... A w górach zachować szczególną ostrożność.

Opuśćmy jednak smutne nastroje - dzisiaj zabieramy Was na wczesno-letnią (albo raczej późno-wiosenną) wycieczkę w Tatry Wysokie, na odcinek Głównej Grani i Świnicę - która o tej porze roku straszy zaśnieżonymi żlebami. Zapraszamy do czytania relacji pt. W kierpcach na Świnicę ;)
*   *   *Topografię Tatr powiększyliśmy o dwa kolejne, "średnio panoramiczne" obiekty. Jest to Świnicka Przełęcz - miejsce ostatniej odsapki przed zdobyciem Świnicy, oraz położony w Tatrach Bielskich mały pagór, aczkolwiek ważny, bo znajdujący się w Głównej Grani Tatr - Długi Wierch.
*   *   *


Wprowadziliśmy również pewną nowość, którą być moze będziemy kontynuować - zależy to również od Was. Mamy na myśli krótkie opisy łatwych wejść (wraz ze schematami) na obiekty znajdujące się poza siecią szlaków turystycznych. Póki co, opisaliśmy wejście na Białczańską Przełęcz Wyżnią oraz Żabiego Mnicha - zaglądnijcie proszę na ich opisy i zagłosujcie w ankiecie.
Czekamy również na ewentualne uwagi odnośnie opisów:-)


3 komentarze:

 1. Jesteście świetni! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż się zawstydziliśmy :) Miło nam!

   Usuń
 2. Wspaniałości :) Słów brakuje :) Pozdrowionka dla WAS!

  OdpowiedzUsuń