poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Pośrednia Sucha Czuba

Pośrednia Sucha Czuba


Pośrednia Sucha Czuba (ok.1850m) to szczyt graniczny w Tatrach Zachodnich należący do grupy Suchych Czub w odcinku pomiędzy Kasprowym Wierchem, a Czerwonymi Wierchami.
Oddzielona jest Niżnim Kondrackim Karbem (ok.1815m) od Małej Suchej Czuby (ok.1840m) na północnym zachodzie oraz Pośrednim Kondrackim Karbem (1799m) od Wysokiej Suchej Czuby (ok.1870m) na wschodzie.
Na północ, do Doliny Suchej Kondrackiej opada z wierzchołka największa w okolicy ściana, około 200m wysokości z wytyczonymi kilkoma drogami taternickimi (prawo parkowe jednak nie udostępnia taternictwa w tej okolicy).
Na południową stronę Pośrednia Sucha Czuba opada stokiem, w górze trawiasto-skalistym, poniżej kosodrzewinowym, wreszcie w dole lesistym, kończącym się w dolnej części Wielkiego Kondrackiego Żlebu.

SPACER GRANIĄ
Mała Sucha Czuba
\
Niżni
Kondracki Karb
--Pośrednia
Sucha Czuba
--Pośredni
Kondracki Karb
--Wysoka
Sucha Czuba

Szlaki na Pośrednią Suchą Czubę:
Na Pośrednią Suchą Czubę nie prowadzą znakowane szlaki. Przez sąsiednie przełęcze oraz po południowej stronie wierzchołka prowadzi znakowany czerwony szlak.

Z Pośredniego Kondrackieo Karbu
Z Pośredniego Kondrackiego Karbu:
Z siodełka przełęczy w okolicy grani w górę, omijając płaty kosówki pod kopułę szczytową, skąd dalej już przez kosówkę kilka metrów na wierzchołek (0-, 5 min).Nasze wejścia:

Położenie na mapie:

Widoki na Pośrednią Suchą Czubę:
Pośrednia Sucha Czuba z Goryczkowej Czuby
Pośrednia Sucha Czuba z Kondratowego Przechodu
Pośrednia Sucha Czuba z Kondrackiej Przełęczy
Pośrednia Sucha Czuba z Krywania
Pośrednia Sucha Czuba z Kalackiej Kopy

Autorzy na szczycie:
(Nie mamy zdjęcia:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz