poniedziałek, 5 maja 2014

Ostatni zimowy akcent - Sławkowski Szczyt

Wszyscy cali po majówce?
To dobrze. Wydarzyło się coś ciekawego u Was? U nas nie było zbyt dużo adrenaliny - zwykła wycieczka po słowackich krainach, z której relacją chętnie się z Wami podzielimy.
Tymczasem wróćmy jeszcze nieco wstecz, do naszej ostatniej wycieczki tatrzańskiej.

________________________________


A było to w marcu, dzień po przejściu Grani Koszystej wybraliśmy się na słoneczny, Sielankowy Spacer na Sławkowski Szczyt. Widoki przepiękne, pogoda żyleta... Zapraszamy do czytania i oglądania zdjęć.*   *   *


Dział Topografia Tatr wzbogaciliśmy tym razem o niepozorny zachodniotatrzański szczyt - Zadni Ornak.*   *   *


Naszej Górskiej Biblioteczce zamieściliśmy opis jednego z przewodników wydawnictwa Compass - Spacerem po Beskidzie Śląskim. Podręczny i poręczny przewodnik, bardzo pomocny dla każdego chętnego do zapoznania się (czy zgłębienia) tego beskidzkiego zakątka, a i przy okazji z Hemli-akcentem, bowiem znalazło się tam parę jej zdjęć :-)


A jak już jesteśmy przy temacie Beskidu Śląskiego, w dziale Na górskie tematy zamieściliśmy subiektywną Listę najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.


*   *   *


Zapraszamy wszystkich miłośników (a tacy istnieją:) naszego działu Wycieczek z Liną oraz innych czytelników do oglądnięcia fotorelacji ze wspinaczek na Psiklatce - pięknej skale należącej do grupy Ostańców Jerzmanowickich.***


Na koniec chcemy jeszcze podsumować ostatnią ankietę pt. Najpiękniejsza dolina w polskich Tatrach Wysokich to...
No i zwyciężyła Dolina Pięciu Stawów Polskich. Chyba nikogo to nie dziwi? :)

Drugie miejsce zajęła Dolina Gąsienicowa, a na trzecim znalazła się... Dolina Pańszczyca ;) To chyba zasługa naszej ostatniej foto-relacji, w której to przemierzaliśmy ją zimą.

________________________________ Zapewne większość z Was żyje jeszcze długim weekendem majowym, jednak nie zapominajmy, że za kilka dni już kolejny weekend. Czy też już go planujecie?:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz