czwartek, 12 września 2013

Co Nowego? Wszystkiego Najlepszego..!

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Hemli! I z okazji urodzin Hemli przeżyła (niestety) zwykły weekend, niezbyt się od innych różniący - oczywiście była w Tatrach:-) W Tatrach i nie tylko. Była również w Zakopanem. W jakże znamienitym celu - uzyskaniem autografów w przewodnikach naszego tatrzańskiego mentora.

- "Kasi z poleceniem zdobycia Orła"
- "Kasi z poleceniem zbadania V Apostoła"
- "Kasi, dzięki której przypomniałem sobie, że można pisać bez komputera"
Tego typu wpisy pojawiły się w naszych wszystkich tomach WC.

Niesamowitą niespodzianką było oczywiście wysłuchiwanie opowieści samego Pana Władysława o jego tatrzańskich przypadkach takich jak zgubienie drogi powrotnej z Ciężkiej Turni, zmianie pokoleń z Witoldem Henrykiem Paryskim czy sposobie zdobycia Anielskiej Igły.Oboje myślami wracamy co chwilę do ściany salonu obwieszonej niespotykanymi perspektywami tatrzańskich zakątków. Pamiątkowe zdjęcie i czas na Hemli - nowości.

I tak...


***


W dziale Wycieczki Tatrzańskie pojawiła się zapowiadana podczas poprzedniej aktualizacji wycieczka Hemli na Rysy z super pogodą, świetnymi widokami i nieplanowanym powrotem... na słowacką stronę ;)
Z okazji Hemli - rocznicy opisaliśmy pewną archiwalną wycieczkę na Kościelec, w której co prawda nic się wielkiego nie wydarzyło, poza tym, że to była nasza pierwsza wspólna tatrzańska wycieczka:-)
***

Dla odreagowania od orloperciowego otoczenia, tym razem dział Topografia Tatr wzbogaciliśmy o opis i panoramę z Kończystego Wierchu oraz z białowodzkiego Litworowego Stawu.


***

Nasz kącik biblioteczny również został uzupełniony o dodatkową pozycję - tym razem jest to książka Wawrzyńca Żuławskiego pt. Trylogia Tatrzańska.

***

Wygląda na to, że w Tatrach zagości (o ile już nie zagościł) pierwszy, jesienny śnieg. Miejmy jednak nadzieję, że piękna, górska jesień da się jeszcze sobą nacieszyć :) Życzymy więc udanych i rozsądnych wędrówek! :)