czwartek, 12 września 2013

Co Nowego? Wszystkiego Najlepszego..!

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Hemli! I z okazji urodzin Hemli przeżyła (niestety) zwykły weekend, niezbyt się od innych różniący - oczywiście była w Tatrach:-) W Tatrach i nie tylko. Była również w Zakopanem. W jakże znamienitym celu - uzyskaniem autografów w przewodnikach naszego tatrzańskiego mentora.

- "Kasi z poleceniem zdobycia Orła"
- "Kasi z poleceniem zbadania V Apostoła"
- "Kasi, dzięki której przypomniałem sobie, że można pisać bez komputera"
Tego typu wpisy pojawiły się w naszych wszystkich tomach WC.

Niesamowitą niespodzianką było oczywiście wysłuchiwanie opowieści samego Pana Władysława o jego tatrzańskich przypadkach takich jak zgubienie drogi powrotnej z Ciężkiej Turni, zmianie pokoleń z Witoldem Henrykiem Paryskim czy sposobie zdobycia Anielskiej Igły.Oboje myślami wracamy co chwilę do ściany salonu obwieszonej niespotykanymi perspektywami tatrzańskich zakątków. Pamiątkowe zdjęcie i czas na Hemli - nowości.

I tak...


***


W dziale Wycieczki Tatrzańskie pojawiła się zapowiadana podczas poprzedniej aktualizacji wycieczka Hemli na Rysy z super pogodą, świetnymi widokami i nieplanowanym powrotem... na słowacką stronę ;)
Z okazji Hemli - rocznicy opisaliśmy pewną archiwalną wycieczkę na Kościelec, w której co prawda nic się wielkiego nie wydarzyło, poza tym, że to była nasza pierwsza wspólna tatrzańska wycieczka:-)
***

Dla odreagowania od orloperciowego otoczenia, tym razem dział Topografia Tatr wzbogaciliśmy o opis i panoramę z Kończystego Wierchu oraz z białowodzkiego Litworowego Stawu.


***

Nasz kącik biblioteczny również został uzupełniony o dodatkową pozycję - tym razem jest to książka Wawrzyńca Żuławskiego pt. Trylogia Tatrzańska.

***

Wygląda na to, że w Tatrach zagości (o ile już nie zagościł) pierwszy, jesienny śnieg. Miejmy jednak nadzieję, że piękna, górska jesień da się jeszcze sobą nacieszyć :) Życzymy więc udanych i rozsądnych wędrówek! :)

14 komentarzy:

 1. Wszystkiego Najlepszego i wielu zdobytych gór :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najpiękniejszego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Łahaa! Tryb zazdrość u mnie się uruchomił! I to jak! :) Super super! Dedykacje super, zdjęcie super! Aaaa!!! Ty to masz urodziny :) I prezenty. A ta dedykacja "Kasi, dzięki której przypomniałem sobie, że można pisać bez komputera" - o co common?

  I wszystkiego dobrego, górskiego, nieustającej determinacji w zdobywaniu szczytów i celów swoich, chociaż nie wiem czy da się większej niż masz ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko sprawka Wojtka - postawił mnie dzień wcześniej przed faktem dokonanym :D
   A z tą dedykacją chodzi o to, że przybyliśmy do Pana Władysława z 14 przewodnikami do podpisania - trochę sporo :P, a on stwierdził, że w większości oprócz podpisu napiszę coś od siebie... i trochę tego pisania się zrobiło :P A na co dzień najwidoczniej siedzi przy komputerze i zapewne pisze kolejny tom przewodnika :)

   I dziękuję za życzenia! :) Więcej determinacji zawsze się przyda - chociażby do tego, żeby czasem idąc w góry jednak wstać trochę wcześniej... :P

   Usuń
 4. Wszystkiego, co najlepsze dla Ciebie! Spełnienia wszystkich marzeń - tych małych i dużych. Zdobywania kolejnych szczytów i życia pełną piersią. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ;) W końcu nadrobiłaś/ście nieco zaległości:) I jeszcze raz - STO LAT!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieco, ale to raczej kropla w morzu potrzeb jak patrzę, ile jeszcze tego mamy :P Ale lepiej tak, niż w drugą stronę :)

   A ja jeszcze raz dziękuję! :)

   Usuń
 6. Wszystkiego najlepszego :) ja też właśnie świętowałam urodziny!

  OdpowiedzUsuń
 7. http://www.powder.pl/sites/default/files/artykuly/DSC_1903.JPG

  OdpowiedzUsuń
 8. teraz to chyba zdjęcie i dedykacje to... wartości nabrały, niemalże historycznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś o tym jeszcze nie pomyśleliśmy. Na razie zmienił się nam nieco tatropogląd:-(

   Usuń