czwartek, 7 stycznia 2016

W odmętach Doliny Ciemnosmreczyńskiej

Ahoj!
Dla nikogo to tajemnica, że w Tatrach okres świąteczny był dość tragiczny. Na nic ostrzegawcze apele TOPRu, HZSu, TPNu i TANAPu. Żadnym ostrzeżeniem nie były również śmiertelne w skutkach poślizgnięcia. I tak w następnych dniach pojawiały się kolejne.
Miały w tym swój udział twardy śnieg, przerwa świąteczna, słoneczna pogoda, i ludzki umysł.
Lektura kroniki TOPR pozwala myśleć, że niekoniecznie to pierwsze było główną przyczyną. Ale nie nam to oceniać, oby się nie powtórzyło.

__________________________________________________________________________________________________________________________

Tymczasem dzisiejsze nowości są w 100% tatrzańskie i, poza wstępem, letnie. Pozwólcie zabrać się na tatrzańską wycieczkę w nieco mniej znany i uczęszczany przez turystów teren, który zapadł nam głęboko w pamięci - na Pośredni Wierszyk, długą, ładna grań. Zapraszamy do czytania relacji pt. Spotkanie z szorstkim granitem na Pośrednym Wierszyku.*   *   *

W dziale Topografia Tatr zamieszczamy opisy części grani Pośredniego Wierszyka oraz Doliny Ciemnosmreczyńskiej - mamy nadzieję, że ku uciesze czytelnika Bebe:-)
Dokładnie są to:

*   *   *

Uzupełniając również Naszą Górską Biblioteczkę dodajemy krótki opis przewodnika WHP związanego z powyższym rejonem: Cubrynka - Skrajna Baszta.

__________________________________________________________________________________________________________________________


To na razie tyle. Mamy nadzieję, że zarówno wycieczka jak i opisy przypadną Wam do gustu. I, kto wie (nie namawiamy), może okażą się dla kogoś inspiracją? Tylko jeśli zimą, to uważajcie.

W każdym razie, powodzenia!

2 komentarze:

  1. Świetnie pokazane i opisane. Stokrotne dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaiste, uciecha moja wielka jest! 😀

    OdpowiedzUsuń