piątek, 6 grudnia 2013

Jesiennie c.d. - Koperszadzką Granią

Długie, chłodne wieczory sprzyjają siedzeniu w domu z kubkiem gorącej herbaty i pisaniu wspominek z poprzednich miesięcy. Wzięliśmy więc sobie za cel sukcesywne uzupełnianie działów Tatry-topografia oraz Schroniska górskie w nieco szybszym tempie. A przy okazji oczywiście - piszemy zaległe relacje :)

***

Tym razem zabierzemy Was na wycieczkę w Tatry Słowackie - początkiem września zrobiliśmy sobie wycieczkę, w której udało nam się odwiedzić część Tatr Bielskich, Tatry Wysokie, Jagnięcy Szczyt i do tego dołożyć spacer kawałkiem głównej grani :) 
Wielbicieli pięknych widoków i nie tylko zapraszamy do czytania relacji pt. Jagnięcy z urozmaiceniem - Koperszadzką Granią.Czas na parę słów na temat naszej kolejnej ankiety pt. Najpiękniejszy staw w Polskich Tatrach. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy :)
Wynik ankiety w sumie nie jest dla nas zdziwieniem:
Miejsce pierwsze zajęło Morskie Oko, zostawiając konkurencję daleko w tyle, uzyskując 50% głosów. Wygląda na to, że przewodniki nie kłamią - i bezapelacyjnie jest to najpiękniejszy tatrzański staw :) W związku z tym zachęcamy do poczytania wiadomości na temat Morskiego Oka i przyjrzeniu się, co dokładnie widać znad jego tafli, o czym mowa dalej.
Na drugim miejscu znalazł się Czarny Staw Gąsienicowy, uzyskując 22 % głosów.
Miejsce trzecie zajął Wielki Staw Polski uzyskując 11% Waszych głosów, który wraz z kolejnymi pięcioma "braćmi" dodaje uroku Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
Po 5% głosów otrzymały Zielony Staw Gąsienicowy i Czarny Staw pod Rysami.
Żadnego głosu nie zdobył Smreczyński Staw. Zdecydowanie wolicie więc stawy w otoczeniu granitu :)
Na razie robimy sobie krótką przerwę w robieniu ankiet, aczkolwiek na pewno już wkrótce z tym powrócimy :)


W dziale Tatry - topografia przybyły dwa obiekty. W związku z naszą relacją pojawił się Jagnięcy Szczyt, z którego panorama sprawiła nam niemałe trudności ;)  A w związku z ankietą, którą przeprowadzaliśmy jest to znane wszystkim Morskie Oko.
W dziale Schroniska górskie pojawiło się kolejne tatrzańskie słowackie schronisko - Schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim.W dziale Nasza górska biblioteczka odskoczyliśmy na chwilę od tematyki tatrzańskiej - pojawiła się tam książka Reinholda Messnera pt. Moje życie na krawędzi.


***

Z nowości to już wszystko. Na koniec jeszcze ciekawa zapowiedź filmu Into The Mind, na który osobiście czekam już od dawna :> 
Film będzie można zobaczyć jutro na Krakowskim Festiwalu Górskim. Oby okazał się tak świetny, jak jego zapowiedź ;)