poniedziałek, 13 stycznia 2014

Kapryśna tatrzańska jesień + konkurs


Wbrew skojarzeniom, w tytule wcale nie chodzi o obecną aurę w Tatrach ;) Pomimo, że wolimy nasze najwyższe góry bez śniegu, z niecierpliwością czekamy na prawdziwą zimę. Mamy nadzieję, że już niedługo :)


A tymczasem wrócimy na chwilę do ubiegłej jesieni. Wrzesień zeszłego roku okazał się być niezwykle kapryśny - chociaż na koniec jakby chciał się zreflektować... ;)
Zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć z jesiennej wędrówki z odrobiną śniegu - Granią Ornaków i małego podsumowania tegorocznego jesiennego wolontariatu.W dziale Tatry-topografia pojawiły się dwa nowe obiekty, oba popularne wśród turystów. Jest to Kondracka Przełęcz - często odwiedzana przez przyszłych zdobywców Giewontu oraz Mały Kościelec - mniejszy i mniej groźny brat Kościelca. Zapraszamy do oglądania panoram z tych obiektów.W dziale Schroniska Górskie pojawiło się kolejne tatrzańskie schronisko - tym razem jest to Schronisko Ornak, znane bywalcom Doliny Kościeliskiej.
Dział Nasza Górska Biblioteczka powiększył się o dwie mapy z rejonu Gorców - są to Gorce i Gorczański Park Narodowy Compassu.


***

Dla odwiedzających przygotowaliśmy również mały konkurs z nagrodą pod postacią najnowszego polsko-słowackiego numeru gazety Tatry.Pytanie nie jest wcale trudne i brzmi:

Jaki szczyt znajduje się na samej górze naszej strony głównej? :)Odpowiedzi proszę posyłać na: katerina.soltysik@gmail.com. Spośród poprawnych odpowiedzi rozlosujemy jedną osobę, do której powędruje nagroda. Na odpowiedzi czekamy do 20 stycznia.

A tymczasem... życzymy miłych jesienno/zimowych wycieczek i do zobaczenia w górach! ;)

5 komentarzy:

 1. Hej! Fajne zdjęcia i ciekawy konkurs.
  Ten szczyt z fotografii w zimowej scenerii daje do myślenia...
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy i zapraszamy do udzielania odpowiedzi:-)

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia. Udziału w konkursie nie wezmę bo nie jestem pewna co do szczytu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo prosimy nawet strzelać. Nie wykluczone, że będzie to dobry strzał:-)
   pozdrawiam

   Usuń