czwartek, 2 stycznia 2014

Rzut okiem na miniony rok + Dolina Gąsienicowa

Kolejny rok przed nami, pełen nowych planów, marzeń... Ale zanim zabierzemy się za ich realizację, warto rzucić okiem na poprzedni :) Co szczególnego działo się u nas?

Szczególnego pewnie nic - chodziliśmy po górach :) W tym roku chyba całkiem sporo. Hemli udało się pobić zeszłoroczny rekord przewędrowanych w górach kilometrów o prawie 100 - w 2013 roku przewędrowała ich 833,5 km. Ile będzie w kolejnym? 1000 km? ;) Pewnie nie :)

2013 rok był ważny jeszcze pod jednym górskim względem - powstał nasz wspólny blog! :) Co prawda rocznicę powstania naszego wspólnego bloga będziemy "obchodzić" dopiero w marcu, ale wraz z końcem roku warto spojrzeć wstecz i zobaczyć, co na naszej stronie działo się przez ostatnie parę miesięcy z Waszej perspektywy - czyli co czytaliście najchętniej :)

Wychodzi na to, że najchętniej czytaną stroną są... Wycieczki tatrzańskie. Wcale nas to nie dziwi - w końcu to na punkcie Tatr mamy największego fizia i na nich opiera się nasz blog ;) Drugą najchętniej oglądaną stroną była Topogarfia Tatr, czyli nasza topograficzna słowniko-encyklopedia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zawartość tego działu zwiększy się najbardziej. To w końcu taki rdzeń naszej strony :)

Najpopularniejsza okazała się relacja rodem z Wielkiej Fatry pt. Kraina kwitnących krokusów. Czyli w tej kwestii Tatry ustępują miejsca innym górom :) 
W ścisłej czołówce jednak robi się już bardzo tatrzańsko. Za powyższą relacją, kolejno znalazły się: Buczynową Granią, Słowacki chrzest bojowy, Festiwal Granitu. Czyli to, co zapewne lubicie najbardziej - wycieczki pośród granitu.

I jeszcze jedna, ważna rzecz - ze statystyk wychodzi, że najczęściej trafiacie do nas z odwołań z google. Co bardzo nas cieszy - taki właśnie mieliśmy zamysł. Nadal opieramy się facebookowi i innym podobnym stronom. Mamy nadzieję, że tak już pozostanie.

Jeżeli chodzi o liczbę wyświetleń, najwięcej na naszym blogu było ich w grudniu. Taka tendencja zwyżkowa bardzo motywuje do dalszego prowadzenia naszej strony :) Wszystkim odwiedzającym dziękujemy!

***

Poza tym, mamy oczywiście dzisiaj coś nowego. Ponownie przenosimy się w Tatry otoczone kapryśną wrześniową aurą. Tym razem zabierzemy Was w nieco historyczną wycieczkę nad Czarny Staw Gąsienicowy. Na zimę jak znalazł - na zdjęciach jednak typowo jesiennie. Zapraszamy do czytania relacji pt. Ceperska wycieczka - Dolina Gąsienicowa pod Lupą.W dziale Tatry - topografia pojawiły się dwa nowe obiekty.
Jest to Grześ - chyba najpopularniejszy cel dla odwiedzających Dolinę Chochołowską oraz kolejny obiekt w masywie Granatów - Skrajna Sieczkowa Przełączka.
W dziale Nasza górska biblioteczka pojawiła się niedawno wydana w polskiej wersji językowej książka pt. Lawiny. Poradnik dla narciarzy i turystów. Idealna pozycja na długie wieczory ucząca teorii na temat bezpieczeństwa zimą w górach. ***

Na dzisiaj już wszystko. W następnym wpisie na naszym blogu zapraszamy na konkurs oraz kolejne, tatrzańskie relacje. Wszystkim odwiedzającym życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku - niech góry się Wam nie kończą :)