sobota, 21 lutego 2015

Wspomnienie tatrzańskiej jesieni

Witamy ponownie w lutym!
Namnożyło się u nas wycieczek górskich. Chociaż zimowe spacery to nie to, co lubimy najbardziej, w nogach mamy w tym roku już ponad 100 górskich kilometrów. Dla nas, jak na zimę, to całkiem sporo:-)

____________________________________________________________________________________________________________


Powróćmy tymczasem do drugiego dnia naszej jesiennej wycieczki w Tatry. Po zwiedzeniu Doliny Batyżowieckiej wybraliśmy się na dość popularny szczyt po południowej stronie Tatr. W rezultacie odwiedziliśmy trzy szczyty ;) Kto jest ciekaw bogatej tym razem w zdjęcia relacji. zapraszamy do lektury Hruby Wierch i przyjaciele._  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _ 


W dziale Topografia Tatr opisaliśmy dwa kolejne obiekty. Pierwszym z nich jest wszystkim znana Kopa Kondracka z masywu Czerwonych Wierchów.Jako kolejny obiekt topograficzny jest to tym razem grupa trzech turni i dwóch przełączek. Z racji podobnego nazewnictwa i bardzo niewielkiej odległości pomiędzy nimi zostały opisane w jednej grupie, choć w niedalekiej przyszłości każda z turni i przełączek będzie miała swój własny wpis. Mowa tutaj o grupie Sieczkowych Turni zlokalizowanych w pobliżu Zadniego Granata.


_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _ 


Nasze opisy topograficzne tatrzańskich obiektów postanowiliśmy próbnie poszerzyć o dodatkowy schemacik lokalnego układu graniowego "szczyt - przełęcz - szczyt" z podlinkowaniem przenoszącym do sąsiednich obiektów. Na wstępie wykonaliśmy "spacer granią"  dla masywu Granatów. Przykład schematu dla Zadniego Granata poniżej:


SPACER GRANIĄ
Pośredni Granat
|
Pośrednia Sieczkowa Przełączka
|
Zadni Granat
|
Sieczkowa Szczerba
|
Skrajna Sieczkowa Turnia-Niżnie Sieczkowe Siodełko-Pośrednia Sieczkowa Turnia


Planujemy zamieścić taki schemat we wszystkich dotychczasowych, jak również w kolejnych dodawanych obiektach. Z czasem, gdy będzie większe zagęszczenie opisów, przechodzenie graniami na naszej stronie będzie łatwiejsze:-)

Prosimy Was o Waszą opinięna temat pomysłu spaceru granią oraz o zagłosowanie w obecnej ankiecie. Ankietę podsumujemy przy następnych nowościach.

____________________________________________________________________________________________________________


Na dzisiaj to wszystko, co mamy do zaprezentowania. Następnym razem pojawią się u nas nieco chłodniejsze i śnieżne klimaty.
A tymczasem za oknem słoneczne, dość wczesne przedwiośnie. Doskonała pogoda spacer!:-)


4 komentarze: