piątek, 9 października 2015

Norwesko-tatrzańskie nowości


Velkommen til Norge!


===========================================================================================================


Wrażenia z nieco przypadkowej wycieczki na ziemie Skandynawii z ubiegłego roku zmieniły w nas nieco zamiłowania i ukierunkowały na to, co będzie przez nas najbardziej wyczekiwanym czasem w kolejnych latach.
W związku z tym stworzyliśmy zakładkę Norwegia, gdzie zgromadziliśmy wszystkie nasze wycieczki. Z czasem będą się tam pojawiać jeszcze różne ciekawostki czy też praktyczne informacje.

*  *  *


Niewiele ponad miesiąc temu wróciliśmy z kolejnej wycieczki, której celem było powędrowanie pośród Lofotów. Zapraszamy Was na relację z początku tej wycieczki - Trondheim, przesiadka w drodze na północ. Opowiemy, dlaczego i czym zaskoczyło nas Trondheim i okolice i pokażemy to, co zdążyliśmy zobaczyć podczas całego dnia spędzonego w tym mieście.
Już teraz z pewnością możemy stwierdzić, że będziemy zamierzali w następnym roku (i zapewne w kolejnych) wybrać się na wycieczkę do Norwegii. Miejsc, które chciałoby się zobaczyć w tym pięknym kraju jest wiele... A więc, mamy o czym marzyć :)

*  *  *

Zgodnie z zapowiedzią w komentarzach, dodajemy też coś niecoś tatrzańskiego. Zamiast kolejnej relacji, na dzisiaj mamy sporą dawkę obiektów topograficznych z rejonu doskonale Wam znanego - z grani Buczynowych Turni. Są to:

- Granacka Przełęcz
- Wielka Orla Turniczka
- Orla Przełączka Wyżnia
- Orla Przełączka Niżnia
- Orla Baszta
- Buczynowy Karb
- Przełęcz Nowickiego
- Budzowa Igła
- Budzowa Przełączka
- Wielka Buczynowa Turnia


Może i dobrze znane ze względu na pobliską Orlą Perć, jednak w niektórych powyższych przypadkach bywają duże kłopoty orientacyjne w terenie, jak i wątpliwości w dostępnej przewodnickiej literaturze.

*  *  *

Jak to często u nas bywa, dokładamy kolejny tom przewodnika WHP w dziale biblioteczka zawierający informacje o opisanym powyżej terenie. Tym razem jest to Tom 3 "Granacka Przęłęcz - Wołoszyn".


===========================================================================================================


Tym razem to na tyle. Co będziemy oferować następnym razem? Pewnie jakąś relację tatrzańską, topografię (raczej mniej, niż teraz;) i jakiś rozwój nowej zakładki. Ale jaki, to jeszcze sami nie wiemy.

Vi sees snart!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz