niedziela, 27 września 2015

Tatry! Tatry!! Tatry..!

Otrzymaliśmy w ciągu ostatnich miesięcy blogowego zastoju kilka komentarzy i wiadomości nakłaniających nas do powrotu dokonywania wpisów tatrzańskich. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za namowę i oświadczamy, że namówić się daliśmy (przepraszając jednocześnie, że tak długo to trwało:-).

Ostatnie dni poświęciliśmy więc na przygotowanie dla Was bogatszych tatrzańsko nowości, mamy nadzieję, że interesujących.


_______________________________________________________________________________________________________________W dziale Wycieczki Tatry dodaliśmy naszą ostatnią wycieczkę tatrzańską. Rok temu obiecaliśmy Wierchowi pod Fajki, że nań wrócimy we dwoje i w pełni sił. Przyszedł więc czas na ponowne zmierzenie się z Granią Fajek i serdecznie Was zapraszamy na wspólną wędrówkę w relacji Na Grani Fajek, i nie tylko.*   *   *

Dokonaliśmy małej zmiany w publikowaniu wpisów w dziale Topografia Tatr. Postanowiliśmy nie dodawać w mniej istotnych obiektach tatrzańskich panoram. Tworzenie tych zdjęć pochłania strasznie dużo czasu, a same panoramy nie różnią się zbytnio od położonych nieopodal ważniejszych szczytów i przełęczy.

Co dzięki temu zyskamy?
Zaoszczędzony czas możemy poświęcić na opisanie większej ilości obiektów wraz z naszym opisem wejścia na nie. Wydaje się nam to ciekawsze.

Na dobry początek mamy dla Was zestawienie nawiązujące do powyższej wycieczki:

- Przełączka pod Fajki
- Pańszczycka Turnia
- Wierch pod Fajki (pełny opis z panoramą)- Pańszczycka Przełęcz
- Skrajna Pańszczycka Czuba
- Pańszczycka Przełączka Pośrednia
- Zadnia Pańszczycka Czuba
- Pańszczycka Przełączka Wyżnia
- Żółta Turnia (uzupełnienie opisu wejść na szczyt)Mamy nadzieję, że głodnym tatrzańskich wieści chociaż chwilowo wystarczy:-)


*   *   *

Na zakończenie w związku z opisywanym terenem, w dziale Biblioteczka zamieściliśmy krótki opis II tomu przewodnika Witolda Henryka Paryskiego po Tatrach Wysokich.

_______________________________________________________________________________________________________________

W najbliższym odcinku Hemli-nowości planujemy dodać nie-tatrzańską wycieczkę, jednak dołożymy starań do kolejnych opisów Topografii Tatr w takiej formie, jak dzisiejsza. Zobaczymy co z tego wyjdzie:-)