niedziela, 8 marca 2015

Marcowe co nowego

Witamy w marcu! Wiosna za oknami na całego. Są jednak na pewno wśród Was tacy, którzy jeszcze cieszą się zimą w górach. My w ostatnim czasie korzystamy bardziej z uroków przedwiośnia. Ale u nas na blogu jeszcze przez jakiś czas gościć będzie zima ;)

Tym razem zapraszamy Was do przeglądnięcia dwóch krótkich fotorelacji. Pierwsza z nich będzie jak zwykle o Tatrach w listopadowej, choć już zimowej szacie, kiedy to odwiedziliśmy znane nam i Wam z pewnością miejsca. Zapraszamy do czytania relacji pt. Tatrzańskie powitanie zimy.
Druga fotorelacja zatytułowana Zapoznanie z czeskimi kopcami  jest wspomnieniem z corocznego spotkania uczestników Forum Górski Świat na Filipce - niewielkiej, ale urokliwej czeskiej górce dobrze zlokalizowanej i z wyśmienitą atmosferą.


W dziale Topografia Tatr mamy tym razem niewielkie zmiany.

Na dzisiaj tylko jedna nowość - jest to przełęcz stanowiąca od lat granicę Tatr Wschodnich i Zachodnich - Liliowe.Poza tym dość intensywnie przywracamy do obecnego stylu opisywania dawniej opisane obiekty. Wszystkim zainteresowanym polecamy zajrzeć do nowych opisów takich miejsc jak:... oraz kilka innych:-)

W najbliższym czasie zamierzamy doprowadzić do ładu również wysokotatrzańskie obiekty opisane we wczesnych fazach istnienia tej strony. Trochę się od tamtego czasu zmieniło i warto tym obiektom nadać nowej barwy. Cierpi na tym nieco rozwój nowych wpisów, ale co się odwlecze...

Kolejną zmianą jest osobne rozpisanie powstałych ostatnio Sieczkowych Turni. Potraktowaliśmy je wstępnie całościowo ze względu na nieznaczne zmiany w panoramie. Panorama jednak to tylko część opisu więc postanowiliśmy tego typu obiekty obdarzyć jedną wspólną panoramą (a jest to najbardziej czasochłonne), natomiast każdemu z osobna poświęcać nowy opis. Chyba tak będzie lepiej. Tak więc zamiast jedne grupy Sieczkowych Turni mamy teraz:

Spacer Granią:

Skrajna Sieczkowa Turnia-Niżnie Sieczkowe Siodełko-Pośrednia Sieczkowa Turnia
|
Wyżnie Sieczkowe Siodełko
|
Zadnia Sieczkowa Turnia


... no właśnie. A jaki jest wynik ankiety? Bardzo zadowalający!
Pomysł z dodawaniem schematu "spaceru granią" przypadł do gustu tak nam, jak i Wam. Dziękujemy za głosowanie i postaramy się systematycznie uzupełnić we wszystkich szczytach i przełęczach stosowne schematy.

Od nas tym razem tyle. Życzymy Wam przyjemnych zarówno wiosennych, jak i jeszcze zimowych spacerów!

1 komentarz: